Курси «Швачка» допомогли жінкам опанувати не тільки професію, розкрити свій творчий потенціал, але іноді повернутися до життя

Спільна ініціатива проєкту GIZ «Професійна інтеграція ВПО», БФ «Світло надії» та Полтавського ЦПТО допомогла жінкам, які знаходилися у складних життєвих обставинах, пройти безкоштовне навчання за професією швачка та мати можливість розпочати нове життя.
Загалом 32 жінки отримали супровід фахівців, змогли відновити документи, оформити виплати на дитину, паралельно навчаючись на швачку

Протягом 2019 року у місті Полтава відбувалась реалізація проекту «Особистісний розвиток внутрішньо переміщених осіб та інших соціально вразливих груп населення», Метою якого було формування у слухачів глибокої внутрішньої мотивації до зміни власного соціального статусу через засвоєння в процесі навчання знань, умінь і навичок розвитку та реалізації особистісного потенціалу.  

Загалом 32 жінки отримали супровід фахівців, змогли відновити документи, оформити виплати на дитину, паралельно навчаючись на швачку, та мати можливість пройти практику у партнера проекту - громадській спілці «Соціальне підприємство «Навчально-виробничий центр» та, за потреби, отримати там перше робоче місце.

Підтримка викладачів і  соціальних працівників та бажання стати професіоналом своє справи допомагали учасницям не втрачати мотивації, не дивлячись на життєві труднощі, крок за кроком опановуючи нову професію.

Завдяки плідній співпраці організаторів проекту «Особистісний розвиток внутрішньо переміщених осіб та інших соціально вразливих груп населення» з представниками навчального закладу ЦПТО, представниками місцевої влади, виконавчих служб і приватного сектору, вдавалося поступово вирішувати усі проблеми: надавалася допомога у побутових питаннях, соціальний супровід для інтеграції та адаптації усіх учасниць.

Однією з випускниць проекту, яка, доклавши зусиль, скористалася шансом є Ірина Єфремова.

«Мені завжди подобалося займатися шиттям. В мене було чимало творчих задумок,  проте не вистачало знань та умінь для реалізації свого швацького потенціалу», - розпочинає свою історію Ірина.

«Дізнавшись про безкоштовні професійні курси «Швачка», я вирішила скористатися можливістю і, нарешті, навчитися на професійному рівні  робити те, до чого в мене є хист», - розповідає Ірина. 

Навчаючись на курсах та відпрацьовуючи навички вдома, наша героїня швидко підвищила свою майстерність і почала брати замовлення.

Отримавши знання та досвід, Ірина знайшла своє покликання у виготовленні еко-сумок з розписом ручної роботи, що є водночас зараз її  захопленням та роботою. 

Роботи Ірини можна переглянути в соціальних мережах - «Handmade від Іринки»: 

https://www.facebook.com/Handmade-%D0%B2%D1%96%D0%B4-%D0%86%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%B8-100597554820997/