«Школа Фермерства 2.0» повертається!

У 2020 році однією з найуспішніших ініціатив, реалізованих за підтримки проекту GIZ «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб», стала «Школа Фермерства», в рамках якої було розроблено сучасну, цікаву, орієнтовану на потреби ринку навчальну програму з основ сільського господарства для 80 мешканців Луганщини. Ініціатива видалася успішною, а результати отримали розголос за межами області. Отже, було прийняте рішення запустити адаптований проєкт «Школа Фермерства 2.0» у Дніпропетровській, Полтавській, Харківській областях та підконтрольних територіях Донецької області.

Однією з відмінностей «Школа Фермерства 2.0» від попередньої ініціативи стала тісніша співпраця з обласними центрами зайнятості. Команда проекту під час ознайомчих візитів до областей, де буде реалізовуватися проєкт, підписала тристоронні Меморандуми про взаємодію між ГО «Покоління ЗЕД», імплементатором ініціативи, обласними центрами зайнятості  та центрами професійно-технічної освіти державного центру зайнятості. Це посприяє залученню підтримки та забезпеченню сталості результатів проектом.

Наступним кроком в процесі імплементації стала підготовка та проведення інтенсиву  для 20 викладачів з 4 центрів професійно-технічної освіти державного центру зайнятості з різних галузей сільського господарства та ведення агробізнесу. Завдяки експертам «Школи Фермерства 2.0» викладачі у короткий термін отримають необхідні знання та матеріали для того, щоб стати тренерами для майже 200 слухачів онлайн-курсу для дорослих. 

Таким чином, проект «Школа Фермерства 2.0» не тільки надає можливість отримати знання та навички для працевлаштування або відкриття власної справи в агросекторі, але й підвищує кваліфікацію викладачів центрів професійно-технічної освіти державного центру зайнятості та сприяє розвитку і вдосконаленню вже існуючих курсів або розробці нових освітніх програм для професійної перепідготовки дорослих.