Підсумки 2020 року – головні виклики та досягнення

2020 рік для проєкту GIZ «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб» видався успішним, хоча й непростим. Попри карантинні обмеження, що значною мірою вплинули на всі сфери життя, проєкт працював у звичному режимі.

У рамках проєкту GIZ у 2020 році загалом 1595 людей успішно закінчили безкоштовні курси професійної перепідготовки за одним з 15 запропонованих напрямків.  Одним з головних досягнень стало те, що більшість навчальних заходів були повністю або частково переведені в онлайн формат, і близько 650 осіб з загальної кількості випускників закінчили курси онлайн.

Деякі партнери вже застосовували такий формат навчання учасників ще до карантину у рамках пілотування диджиталізації та децентралізації курсів професійної перепідготовки. Для деяких партнерів це був виклик, що став поштовхом до пошуку нових можливостей.   

При цьому дистанційний або змішаний формат навчання не мали негативного впливу на якість навчальних матеріалів або викладання. Слухачі позитивно оцінювали курси: за результатами опитування 1200 учасників курсів середня оцінка задоволення якістю  викладання та контентом навчальних курсів становила 4,8 з 5 балів.

Одним з ключових елементів успіху стало ставлення самих учасників, які не тільки не втратили мотивацію навчатися вдома, але й знайшли певні позитивні моменти, такі як економія часу на дорогу, можливість переглядати лекції у записі тощо.

Особливої уваги заслуговує майстерність викладачів та бажання розвиватися, опановувати нові підходи, формати та технології.

Протягом 2020 року у партнерстві з місцевими громадськими організаціями було успішно реалізовано 6 ініціатив. Завдяки «новим» умовам народилися ідеї нових проєктів, які мають на меті не просто покращити умови працевлаштування або рамкові умови ринку праці, але вже враховують виклики, з якими зіштовхнувся увесь світ. Окремо необхідно підкреслити важливість декількох ініціатив, розпочатих восени 2020 року. Вони спрямовані на підвищення спроможності працівників центрів зайнятості та покращення навичок користування інформаційними технологіями викладачами Центрів професійно-технічної освіти.       

Варто зазначити, що у 2020 році актуальність та важливість підходу «навчання протягом життя» стала беззаперечною. Майже кожен зіштовхнувся з необхідністю опановувати нові для себе навички, покращувати  кваліфікацію або шукати нову роботу. Завдяки плідній співпраці з партнерами команді проєкту GIZ «Професійна інтеграція ВПО» вдалося успішно втілити у життя усі заплановані заходи та досягти гарних результатів. У наступному – 2021 році перед проєктом стоять не менш амбітні завдання, які можливо реалізувати тільки об’єднавши зусилля представників академічного, громадського, державного і приватного секторів та заручившись підтримкою політичного партнера – Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, а також влади місцевого та регіонального рівнів.