Уроки успіху від «Майстерні професійного розвитку». Урок 2-й від Наталії Кузьменко

Якщо мати бажання та докладати зусилля, можна хобі перетворити на заробіток, а на додачу опанувати основи інтернет-маркетингу, що і доводить власним прикладом пані Наталія.
Загалом 63 учасниці дізналися про основні методи просування і презентації продукції, ведення акаунтів у соцмережах та розміщення реклами в Інтернеті.

Творчістю і рукоділлям Наталія Кузьменко, мешканка міста Токмак Запорізької області, почала займатися ще з дитинства. Саме бабуся колись навчила її вишиванню та в’язанню. Проте серце пані Наталії полонили ляльки-мотанки.

«Лялька-мотанка представляє собою фігурку людини без обличчя, виготовлену зі шматків тканини. Мотанки – це не просто домашній декор, а давні родинні обереги українців», - розповідає пані Наталія.

Одного разу, отримавши у подарунок  магніт у вигляді мотанки, Наталія  Кузьменко захопилася ідеєю їх  створення. Відтоді вона стала вивчати  історію цих ляльок, їх значення та  техніки виготовлення. Спочатку пані Наталія робила мотанки для себе та друзів. Згодом ляльок  ставало все більше, а матеріали – все дорожчими. Зважаючи на невеликий розмір пенсії, ставало очевидно, що з хобі прийдеться  закінчити або необхідно зробити так, щоб воно приносило хоч якийсь прибуток.

Наталя Кузьменко вирішила спробувати другий варіант. «Починала я з того, що брала  участь у місцевих виставках та  ярмарках. Проте швидко зрозуміла, що майбутнє – за  сучасними технологіями, тож невдовзі створила сторінки у соціальних  мережах. На жаль, я не  вміла правильно користуватися цими інструментами, тож замовлень було вкрай мало», -  аналізує свої  перші кроки в онлайн-маркетингу Наталія.

        Дізнавшись про проєкт GIZ «Професійна інтеграція ВПО» та безкоштовні курси «Основи онлайн-маркетингу», пані Наталія, не  гаючи часу, записалася на них. Під час двомісячного навчання загалом 63 людини дізналися про основні методи просування і  презентації продукції, ведення акаунтів у соцмережах та розміщення реклами в Інтернеті.

      «Ще два місяці тому, мені було складно навіть розмістити фото у Facebook. Зараз я відчуваю себе впевнено, втричі зросла кількість замовлень. У мене з’явилися клієнти навіть за кордоном. Дякую за таку чудову можливість, яка відкрила мені нові горизонти!», - з вдячністю говорить Наталія.

З роботами Наталії ви можете ознайомитися на її сторінці у Facebook :  https://www.facebook.com/profile.php?id=100022238182729