GIZ підвищує ефективність професійної перепідготовки, покращуючи цифрову грамотність викладачів

У рамках проєкту «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб», ГО «Маріупольський Айті кластер» реалізовує програму «IT Literacy» - безкоштовні онлайн-курси для викладачів та адміністрації Центрів професійно-технічної освіти в 5 східних регіонах.

Карантинні обмеження  внесли суттєві корективи в усі сфери життя, особливо це стосується освіти. Навчальні заклади були змушені частково або повністю перейти в онлайн-формат. Професійна перепідготовка й підвищення кваліфікації, як ніколи раніше стали затребуваними, через те, що багато людей втратили роботу під час карантину або потребують додаткових навичок.

Центри професійної технічної освіти (ЦПТО) одними з перших прийняли виклик і почали використовувати частково або повністю, де це дозволяє специфіка професії, онлайн-формат. Проте брак специфічних знань та навичок у викладачів та керівництва ускладнюють й уповільнюють перехід у онлайн.

Саме тому GIZ підтримав ініціативу ГО «Маріупольський Айті кластер».

 «IT Literacy» - це дворівнева програма, яка складається з 20 годин онлайн навчання та близько 25 годин самостійної роботи. Ми маємо на меті ознайомити й навчити викладачів та адміністрацію ЦПТО використовувати сучасні IT-інструменти: програми, додатки, які допоможуть їм значно збагатити й покращити освітній процес», - прокоментував Станіслав Євченко, голова ГО «Маріупольський Айті кластер».