Проєкт «Нова професія» випередив час і став гарною відповіддю сучасним викликам

У рамках проєкту учасники могли безкоштовно опанувати 1 з 9 затребуваних на ринку праці спеціальностей, як-от: веб-дизайнер, бухгалтер, тестувальник програмного забезпечення, кухар, швачка тощо. Професійне навчання доповнювали консультації HR-спеціаліста, психолога й soft-skills тренінги.

«Працюючи над створенням проєкту професійної перепідготовки, ми з самого початку планували використовувати дистанційні методи навчання. Насамперед хотілося дати можливість отримати нову професію людям, які мешкають у невеликих населених пунктах, або, через певні обставини, мають обмежену мобільність», – зазначає Ірина Фоменко, директорка фонду «Професійний розвиток Харкова», що за підтримки проєкту GIZ «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб» впроваджував ініціативу «Нова професія». «Проте з початком пандемії ми зрозуміли, що наш проєкт випередив час і став ще більш актуальним у «новій» реальності», – додає пані Ірина.

Проєкт «Нова професія» реалізовувався в чотирьох областях України: Полтавській, Харківській і на підконтрольних Уряду України територіях Донецької та Луганської областей протягом 6 місяців, з грудня 2019 до червня 2020 року. За цей період загалом «нову професію» отримали понад пів тисячі людей. Цільовою авдиторією проєкту передусім були соціально вразливі категорії населення, включно з внутрішньо переміщеними особами й людьми, які постраждали внаслідок конфлікту. 

Завдяки майстерності викладачів, актуальності навчальних програм і розвитку додаткових надпрофесійних навичок деякі випускники змогли знайти нову роботу вже відразу після закінчення навчання.

«Мене давно цікавила сфера SMM (маркетинг у соціальних мережах), однак я розуміла, що самостійного вивчення буде недостатньо. Завдяки курсам у «Новій професії» я змогла систематизувати свої знання, отримати безліч актуальної інформації, а також відкрити для себе корисні ресурси, які допоможуть мені в подальшому професійному розвитку. Ба більше, уже через місяць після закінчення курсів я знайшла роботу SMM-спеціаліста в центрі вивчення іноземних мов», – щиро радіє Дарина, випускниця курсу «SMM» із Харкова, яка є внутрішньою переселенкою.

«Я багато років працювала в державному секторі і вже давно хотіла змінити роботу. Саме тому безкоштовне навчання, та ще й в онлайн-режимі, за спеціальністю HR-менеджер стало для мене тим самим поштовхом до дії. Завдяки чудовим викладачам навіть найскладніші теми ставали зрозумілими, а можливість ставити питання та напряму комунікувати з викладачем допомагала легше засвоювати великий обсяг інформації в зручному режимі. У маленькому містечку, де я мешкаю, складно відразу знайти роботу HR-спеціаліста про це мене попереджали ще на початку навчання. Проте, завдяки «Новій професії», я не тільки отримала навички правильного пошуку роботи, підготовки до співбесід тощо, я змогла дуже швидко знайти роботу за не менш цікавою для мене спеціальністю, а головне, повірити в себе й власні можливості», ділиться враженнями Олена, випускниця курсу «HR-менеджер» з Лозової.

Успішне поєднання досвіду фонду «Професійний розвиток Харкова» зі злагодженою роботою Харківського обласного державного центру служби зайнятості та використанням сучасних засобів комунікації довело, що, навіть в умовах карантину, можна продовжувати професійне навчання в дистанційному форматі.